Srdcová záležitost jménem Hluboká nad Vltavou

Vítejte u prvního cestovatelského článku tohoto blogu, který však bude sahat do roku 2018. Naše země má co nabídnout a vzhledem k tomu, že dost často ačkoliv amatérsky fotím přírodu, jsem se rozhodl cestovat a objevovat. Ne že by tomu dříve nebylo jinak, ale proč si některá místa neosvěžit. V roce 2018 se uskutečnil jen jeden výlet, ale dost zásadní. V brzkých ranních hodinách nasedáme na Hlavním nádraží Praha do vlaku směr České Budějovice

Po více jak dvou hodinách jízdy jsme dorazili do Budějovic. Poté ale už v mnohem kratším časovém intervalu proběhl přesun do cílové stanice Hluboká nad Vltavou. Jestli je nějaký zámek, který je opravdovým skvostem tak je to určitě právě ten v Hluboké. Ano je jich mnohem více ale tento se řadí minimálně do TOP 5. Alespoň co se mě týče.

© JSEMAREK

Z vlakové zastávky jsme stezkou dorazili přímo k zámku. Prošli jsme se parkem a okolím, ale dovnitř jsme nešli. Přijde mi, že všechny tyto zámky vypadají vevnitř úplně stejně a okruhy Vám zaberou zbytečně moc času. Pro rodiny je to však výborná volba a díky šesti okruhům je vždy z čeho vybírat. Zámek je otevřený celoročně a v zimně se dokonce otevírá i zimní trasa která je během této sezóny temperovaná a nabídne návštěvníkům zase jiný pohled. 

Hluboká nad Vltavou a gastronomie

Po celém to procházení vám vyhládne, a tak nastává otázka kde se najíst. Ve spoustě případech využívám Gastromapu Lukáše Hejlíka 365 (takže se s ní určitě v článcích budete setkávat). Není to žádná reklama. Tento titul a i další (tentokrát zaměřený na výlety) ji vlastně ani nepotřebuje, ale pokud nechcete ztrácet čas není nic jednoduššího než zalistovat, vybrat a minimálně si alespoň dobře pochutnat. V té době kniha ještě nebyla na světě, ale Gastromapa fungovala a funguje na facebooku. My jsme tentokrát šli po vlastní stopě a myslíme si, že jsme nešlápli vedle. Zakotvili jsme v Restauraci U Hájků a bylo to super. Moc jsme si pochutnali, a ještě bychom asi jedli a pili dál, ale čekala nás poslední zastávka našeho výletu, a tak nebyl čas ztrácet čas. 

Poslední zastávkou byla zoo Ohrada a lovecký zámek. Od Hluboké nad Vltavou je vzdálenost něco okolo kilometru. Od zoo je přímý výhled přímo na zámek Hluboká, a dokonce se dají půjčit i loďky a vy tak můžete plout na přilehlém rybníku. Zoo byla otevřena veřejnosti už v roce 1939 a návštěvou určitě nic nezkazíte.

© JSEMAREK

Jen zámkem Hluboká to nekončí

Mluvil jsem o poslední návštěvě, ale nemůžu vynechat ještě tu v Českých Budějovicích. Co situace nechtěla. Někdo skočil pod vlak a my se tak nemohli dostat vlakem z Hluboké nad Vltavou do Budějovic. Po rychlém náhradním plánu (využili jsme místní taxi službu) jsme se přesunuli na vlakové nádraží. Vlak nám bohužel ujel a další jel až za hodinu, takže jsme tento čas využili k návštěvě Černé věže, která je právě dominantou Českých Budějovic. Na ochoz vede 225 schodů a samotná věž je vysoká 72,29 metrů. A ten výhled? Paráda. Víte, že právě v Budějovicích je druhé největší čtvercové náměstí v republice? Tímto jsme celé výletování, poznávání a objevování zakončili. Ale nebojte, za chvíli budeme pokračovat. Další zastávkou bude Brno.

Závěrem určitě všem doporučuji navštívit zámek Hluboká a zoo Ohrada a s ní spojený lovecký zámek. Nicméně ale i České Budějovice stojí za zmínku a Černá věž anebo náměstí určitě stojí za návštěvu. Obavám se ale, že jen jeden den Vám stačit nebude. 

Tak brzy u dalšího článku. Tentokrát se vám ozvu z Brna. 

M.


Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *