Ahoj! Vítám Vás na těchto webových stránkách. Pojďme si více přiblížit o čem jsou a co na nich najdete.
Historie sahá až do roku 2015 kdy jsem fungoval na stránkách marekloskot.cz .Vlastní webovky jsem si přál, a tak nic nebránilo tomu si je založit. Stránky primárně fungovaly jako galerie mých projektů. Za pět let vznikly celkem čtyři. Konkrétně: Sentiment, Black&white, TwentyFive Shots, Nekonečno a loňský rok (2020) jsem stihl nafotit kalendář Země Česká.
V roce 2020 však nastal zlom a stránky jsem smazal! Vše působilo moc oficiálně a spíš roztříštěně. V září 2020 vznikla nová doména www.jsemarek.cz. Nejen že tyto stránky korespondují s mým instagramovým profilem, ale zároveň jsem chtěl, aby vše bylo pod jednou střechou, a to se povedlo!
Mám radost, že Vám můžu představit stránky které se zaměřují nejen na fotografii, ale také na text. V sekci BLOG naleznete zápisky z mých cest nejen po České republice. Naše ZEMĚ ČESKÁ má rozhodně co nabídnout a vždy se těším jaká nová místa objevím. Většinou se v mých textech budete setkávat s odkazy na Gastromapu Lukáše Hejlíka. Vzhledem k tomu, že při výletování využívám jeho aplikaci a knihu GMLH365 vždy sázím na jistotu při volbě dané restaurace/bistra nebo kavárny.
V sekci GALERIE naleznete různé fotografie nejen z cestování, ale také z již zmíněných projektů. Aktuálně je najdete pod jednou galerií s názvem ByjseMarek. Tato galerie je rozdělená na sekce: SEASON 2015-2019 a SEASON 2020. Tyto galerie jsou pohledem do duše samotného autora a sdělení mých pocitů skrze objektiv.
Dalším koníčkem je vaření. V roce 2020 jsem se postavil k plotně a vydával jídlo za jídlem. Inspiraci hledejte pod hashtagem: jsemarekuchtik na mém instagramu nebo v samostatné podstránce VAŘENÍ na těchto stránkách.
Začátkem roku 2020 jsem dostal nápad vytvořit podcast, který by byl zaměřený na pohádky pro malé i velké děti. Vše se dalo do pohybu a podcast dostal název Napni uši. Své místo má v samostatné podstránce tohoto webu a možnost natáčení je díky stránkám pohadky.org. Díly aktuálně vychází nepravidelně a vše je jakýmsi překvapením. Díly jsou k dispozici na soundcloud.com a podstránce Napni uši. Nechte se tedy unášet mým hlasem a nezapomeňte napnout uši.
Doufám, že se vám tu bude líbit a stránky se stanou místem kde najdete inspiraci a potěšíte své oko pěknou fotografií/textem nebo uši dobrý dílem podcastu. Nejsem žádný profesionální fotograf, kuchař nebo vypravěč. Jsem kluk, co vše dělá jako koníček a rád se o to podělím s ostatními.
Díky a mějte se.
ML